W czwartkowy, październikowy poranek wszyscy stawiliśmy się w przedszkolu wcześniej niż zwykle. Już od kilku dni czekaliśmy na ten dzień. WYCIECZKA  DO LASU – to powód do radości i nawet deszczowe chmury, które nadciągały w naszym kierunku nie były w stanie zepsuć nam humorów.  Po godzinnej podróży autokarem dotarliśmy do Centrum Bioróżnorodności w Miliczu. Tam czekało już na nas dwóch, miłych panów leśników, którzy zaprosili nas do budynku z ciekawymi eksponatami. Opowiadali nam o wilgach, czyżykach, żmijach i innych leśnych zwierzętach oraz ich upodobaniach.  Później wyruszyliśmy  leśną ścieżką. Dowiedzieliśmy się jak wygląda osika, spotkaliśmy rzekotkę, słyszeliśmy głosy kormoranów i czapli. Dużo się działo, toteż niektórzy z nas w drodze powrotnej do przedszkola ucięli sobie małą drzemkę.