Legutko #zdroworosna

„#ZDROWOROSNA 2023 to II edycja Akcji edukacyjnej dedykowanej dzieciom, w której pokazujemy, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. Inspirujemy nauczycieli, opiekunów, rodziców i dziadków, by w kreatywny sposób kształtowali u swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do roślin.” – Legutko

Nasze Przedszkole  w ramach realizacji projektów ekologicznych wzięło udział w akcji edukacyjnej organizowanej przez firmę Legutko. Każda grupa otrzymała interaktywny zestaw edukacyjny #ZDROWOROSNA. Dzieci wspólnie z nauczycielami wysiały niezwykle popularny w naszej kuchni koperek, a przy okazji poznały zasady uprawy roślin. Codziennie doglądały swoich roślin, podlewały je, obserwowały ich fazy wzrostu, aż wreszcie doczekały się pięknych zielonych gałązek – swoją doniczkę z koperkiem każdy mógł zabrać do domu i kontynuować pielęgnację:)