24.kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ WŁOSKI.
Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu p. Katarzynę Wiewiórowską z Departamentu Edukacji oraz p. Ewę Kulczyńską – dyrektora Przedszkola nr 17 we Wrocławiu.
 Dzieci z gr. III przygotowały pokaz taneczno – wokalny, na którym prezentowały piosenki w języku włoskim „Ciao! Buongiorno!” – piosenka powitanka, „Batti batti le manine” – klaśnij w rączki, „Pesciolino giallo” -żółta rybka. Tańcem, prezentowany przez dzieci z gr. III, była  „Tarantella napoletana” – taniec regionalny z Neapolu. Podczas prezentacji , dzieci z całego przedszkola były zachęcane do włączenia się do wspólnej animacji. Pokaz artystyczny zakończyła zaśpiewana przez całe przedszkole piosenka „Włoskie wakacje”.   Wspólnie obejrzana prezentacja, przybliżyła dzieciom różne zakątki Włoch oraz ciekawostki kraju. Prezentację zakończyła obserwacja doświadczenia „Wulkan Etna”.
Na koniec wszystkie dzieci wzięły udział w „Italo disco” wspólnych tańcach przy włoskiej  dziecięcej muzyce.
Poprzez wykorzystanie różnorodnych aktywności ,zaobserwować mogliśmy ogromną radość i zainteresowanie dzieci kulturą Włoch.
Viva l’Italia!
Włoski dzień (JPG 714 KB)