Z okazji Święta Niepodległości dzieci z naszego przedszkola dumnie obchodziły narodowe święto, recytując wiersze, śpiewając piosenki patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także do dostrzegania piękna ojczyzny. Utrwalając znajomość polskich symboli, dzieci na zajęciach wykonały piękne kokardy narodowe, flagi oraz ,,Orły Białe”. Zajęcia o tematyce patriotycznej miały na celu kształtowanie miłości i przywiązania do ojczyzny, do wolnego kraju jego kultury i tradycji. Najstarsza grupa uczestniczyła również w spotkaniu społeczności lokalnej w Rynku Psiego Pola, prezentując utwór „Szara Piechota”. Dzięki tym działaniom dzieci utrwaliły znajomość symboli narodowych naszego państwa oraz poznały wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.