Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia w naszej grupie królował kolor zielony. Dzieci podczas różnych aktywności zastanawiały się w jaki sposób można dbać o nasza planetę – Ziemię. Padały różne propozycje: „nie ścinać drzew, tylko je sadzić”, „nie wrzucać śmieci do wody”, „dbać o delfiny”, „nie łamać gałęzi” itp.. To były naprawdę ciekawe i trafne refleksje ekologiczne. Wszystkie zostały spisane, wzbogacone rysunkami dzieci i tak powstał „Kodeks małego ekologa”.

Cały dzień wypełniony był zabawami, konkursami i działaniami plastycznymi, a efekt końcowy to tytułu „ Strażnika Planety”. Aby go otrzymać należało wykazać się znajomością zachowań proekologicznych w grze planszowej „ Dbamy o planetę”. Dzieci również w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoja wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając je do odpowiednich pojemników. W przedszkolny ogrodzie szukały pięknych zakątków, zachwycały się wiosennymi kwiatami i kwitnącą przyrodą. Dzień zakończył się „Balem Zielonych”.