W grudniu 2021 roku aplikowaliśmy z wnioskiem o uzyskanie Znaku Jakości w Europejskim Korpusie Solidarności, który daje mam możliwość aktywnego włączenia się w  różnorodne działania, projekty

i zapraszania do naszej placówki wolontariuszy z różnych krajów nie tylko z Unii Europejskiej.

Poniżej kilka informacji o projekcie:

„…Unia Europejska opiera się na solidarności, która stanowi wspólną wartość, do której społeczeństwo europejskie przywiązuje dużą wagę. Solidarność określa istotę projektu europejskiego i zapewnia jedność niezbędną do stawiania czoła obecnym i przyszłym kryzysom poprzez utrzymanie mocnego fundamentu moralnego. Solidarność służy młodym Europejczykom za kompas wyznaczający kierunek ich aspiracji w dążeniu do tworzenia lepszej Unii…”

„…Europejski Korpus Solidarności skupia osoby młode, aby budować bardziej włączające społeczeństwo, wspierając osoby zagrożone i reagując na wyzwania społeczne i humanitarne. Stanowi inspirację dla osób młodych, które chcą nieść pomoc, uczyć się i rozwijać, oraz wpływa na ich poczucie własnej wartości a także zapewnia pojedynczy punkt kontaktowy dla działań solidarnościowych w całej Unii i poza nią…” *

Poniżej treść wiadomości  e-mail w sprawie otrzymania Znaku Jakości w Europejskim Korpusie Solidarności.

Sz. P.

Grzegorz Kempa, Bożena Toffel

Przedszkole nr 106 im. Heleny Bechlerowej

Szanowni Państwo,

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności informuje, że Państwa wniosek o Znak Jakości został zaakceptowany.

W dniu 04.02.2022 Przedszkole nr 106 im. Heleny Bechlerowej otrzymało Znak Jakości na następujące statusy:

Organizacja goszcząca –  Zatwierdzony

Maksymalna liczba goszczonych wolontariuszy w ramach indywidualnych działań długoterminowych: 2 osoby.

Znak Jakości zachowuje ważność do dn. 31.12.2027r.

Życzymy powodzenia w realizacji projektów!

Z poważaniem,

Europejski Korpus Solidarności