W ostatni październikowy dzień, niektórzy obchodzą „Hallowe’en”, a my, dzień wcześniej zorganizowaliśmy w naszej grupie Święto Dyni. W tym dniu nie można było nie zauważyć wyjątkowości tego święta i towarzyszącej mu jesiennej atmosfery. Dzieci miały na sobie energetyzujące, pomarańczowe ubrania. Najsmaczniejszym akcentem naszego świętowania było przygotowywanie dyniowego ciasta. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że dynia to warzywo znane już w od dawien dawna. Bardzo fajnym pomysłem okazała się DYNIOWA FOTOBUDKA. Pamiątkowe zdjęcie w „dyniowym uniformie” były dla dzieci miłą niespodzianką. W ciągu całego dnia towarzyszyły nam liczne zabawy, konkury, piosenki, których oczywiście motywem przewodnim była dynia.