W poprzednim  tygodniu „bohaterami” zajęć i zabaw były drzewa. To z okazji „Święta drzewa” – programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja, który realizowaliśmy. Każdego dnia podejmowaliśmy różne zabawy przyrodniczo-badawcze. W poniedziałek posadziliśmy na terenie przedszkola, sadzonkę dęb szypułkowego. W kolejnym dniu poszerzaliśmy naszą wiedzę na temat „dębu czerwonego”  – naszego drzewa, którego szukaliśmy  będąc w lesie na wycieczce. Poznaliśmy jego liście, gałęzie, korę i  owoce, a nawet nazwę łacińską. Wszystkie „skarby” zostały dokładne posegregowane w skrzyniach i są ozdobą naszego kącika przyrodniczego.  W środę przygotowaliśmy  w sali stanowisko do prac ogrodniczych. Wspólnymi siłami stworzyliśmy „szkółkę leśną dębu czerwonego”  i będziemy się nią opiekować do wiosny.  Pozostałe dni przeznaczyliśmy na działania plastyczne. „Magiczne drzewo” – to „portret” drzewa dla którego dzieci wymyślały życzenia. Wszystkie pomysły zostały spisane i zostaną umieszczone na klonie w przedszkolnym ogrodzie.
Wszystkie zadania bardzo nam się podpbały, ale najbardziej spodobała nam się wycieczka do lasu! 🙂