Na początku października do naszej grupy dołączył „Nowy”. Był dużą niespodzianką dla dzieci. „Nowy” był niebieski, cichutki i bardzo lubił wodę. Dzieci chciały go poznać, a ponieważ nie mówił, to same zdobywały o nim różne informacje, obserwowały go, przyglądały mu się. I już wszystko się wyjaśniło. „Nowy” to rybka – bojownik, pani ze sklepu zoologicznego powiedziała, że to „chłopiec”. „Nowy” zamieszkał w małym szklanym naczyniu, ale tato Natalki przyniósł dla niego nowe większe akwarium, z całym wyposażeniem, żeby było mu wygodnie (dziękujemy). Acha jeszcze jedno Nowy już ma imię-  Głodomorek – to z racji tego, że nigdy nie grymasi przy jedzeniu. Dostał również swoją klamerkę z imieniem i codziennie zaznacza swoją obecność w grupie , oczywiści z pomoca dzieci.