W piątek, 8 października, nasza grupa wybrała się na wycieczkę do lasu w okolicach Rakowa. Choć dzień nie był słoneczny, nas nie opuszczał dobry humor.

Spacerowaliśmy po lesie, szukając dębów czerwonych. Jeszcze w przedszkolu zaznajomiliśmy się z wyglądem jego liści oraz specyficznych żołędzi.

Zgłodnieliśmy w trakcie poszukiwań, dlatego urządziliśmy sobie mały piknik. Częstowaliśmy się jedzeniem, które każde z nas dostało od rodziców. W śniadaniówkach nie zabrakło zdrowych warzyw i owoców, pożywnych kanapek i odrobiny słodyczy. Niektórzy mieli również termosy z ciepłą herbatą.

Dębowe dary wkładaliśmy do dużego, wiklinowego kosza. Razem z nim wróciliśmy do przedszkola. Planujemy stworzenie prawdziwego dzieła sztuki!