Obchody Święta Drzewa rozpoczęliśmy wycieczką   autokarową do lasu w Rakowie.

Była piękna , słoneczna pogoda, promienie jesiennego  słońca przedostawały się przez kolorowe liście drzew i krzewów rosnących wzdłuż leśnej ścieżki ,  po której  szliśmy  wsłuchując się w ciszę i obserwując przyrodę.

Na skraju lasu zobaczyliśmy pole kukurydzy. Porównywaliśmy wielkości kolb kukurydzy , każdy miał okazję obejrzeć , dotknąć czy powąchać.

Zadziałała wyobraznia i staliśmy się wędrowcami w kukurydzianej dżungli.

Po dotarciu do miejsca , gdzie rosły buki , szybko i sprawnie napełniliśmy   kosze  naturalnym   materiałem   jakim były bukowe nasiona w czapeczkach, liście i patyczki leżące pod drzewami.

Czyste powietrze , szum  liści , zapach lasu podziałały wyciszająco , relaksująco i  szkoda było opuszczać tak piękne miejsce.

Po zjedzeniu posiłku mieliśmy okazję pobawić się na pobliskim boisku korzystając z urządzeń rekreacyjnych (huśtawki , zjeżdżalnie ), po czym pożegnaliśmy las i pełni pozytywnej energii wróciliśmy autokarem do przedszkola.